onunla konuşmalar 2

2015-06-12 11:31:00
onunla konuşmalar 2 |  görsel 1
  • Arıyorum, açmıyorsun. Diyorum müsait değil herhalde, nasılsa çağrımı görünce geri arar. 24 saat aramanı bekliyorum. Aramıyorsun. Çok yoğunmuşsun. Bu sırada elbette gruptan geyik yapacak, facebook'ta ileti paylaşacak zaman bulabiliyorsun ama. Bazı konularda çok anlayışlı olamıyorum. Benim annem-babam yanımda değil. Başıma birşey gelse ilk arayacağım insansın. Kardeşimin numarasını ezbere bilmiyorken seninkini ezbere biliyorum. Evet başıma birşey gelmedi ama ben seni böyle özel bir konuma koyuyorsam ve ben seni asla ihmal etmiyorsam, karşılığında da aynı şeyi beklerim. En azından "müsait olamadım bir türlü ama acil veya önemli birşey var mı?" diye bir mesaj beklerim. Bu bana değer verdiğini, saygı duyduğunu gösterir ve kendimi hala güvende hissettirir. Benim hayatımda böyle bir konumda olmak istemiyor musun? Eyvallah. O zaman sen de o konumda olmayacaksın. Çat kapı evime gelemez, arabamı alıp Türkiye'nin öteki ucuna gidemez, gece yarısı bana mesaj atamazsın. Ailemin evinde de kalamazsın. Şimdi ne yapacağın, hayatımın neresinde olmak istediğin sana kalmış.
  • Ben senin hayatını düzene sokmak, güzelleştirmek istemiştim. Seni yemeğe davet eden arkadaşlarının karşısında mahçup olmaman için onları birlikte yemeğe çağıralım demiştim. İnan bunu da seve isteye yapacaktım. Ta ki senin saçma sapan egolu davranışlarına kadar. Önce haftasonu müsait olup olmayacağının belli olmadığıyla ilgili gereksiz bir polemik başlattın. Trabzona düğüne gidebilirmişsin. Ne tesadüf ki aynı haftasonu Trabzon'da salsa weekend varmış! Sonra haftasonu müsait olduğunu ve insanları benim evime davet ettiğini, diğer insanlardan tesadüf eseri karşılaşınca öğrendim! Zaten ne gerek varmış önceden haber vermeye, cumartesi birşeyler yapılırmış, zaten misafir umduğunu değil bulduğunu yermiş, falan filan. Ayrıca tesadüfen karşılaştığımız bu cafeye yanında o kızla gelmiştin. Seni birazcık tanıyorsam Cumartesi o kızı da benim evime getireceksin. Hiçbir samimiyetim olmayan, sana olan duygularımı bildiğin halde gözümün önünde alenen asıldığın o kızı benim evime getireceksin. Zaten emrivakilerden nefret eden ben, sana iyice bileneceğim, şimdiden haberin olsun. Beni böyle aptal yerine koyup o kızla ne halt ettiğini anlamadığımı sanıyorsun ya ona ayrıca sinir oluyorum. Egonu tatmin ediyorsun o kızla. Kız zaten öğretmen olduğun için sana hayranlık duyuyor, sen de kız sana ağzı açık baktığından ego tatmini yapıyorsun. İstediğin buysa benim yapabilecek birşeyim yok ama benim de kıza sırf sen o kızla yatıyorsun diye sempati göstereceğimi sanıyorsan çok yanılıyorsun. Genişim filan da o kadar da değil.
  • Sana olan hislerimi biliyorsun. Madem benzer şeyler hissetmiyorsun bana karşı, neden ailenle tüm haftasonunu birlikte geçirip kendimi ailenin bir parçasıymış gibi hissetmeme izin veriyorsun? Neden beklenti içine girmeme sebep oluyorsun? Benimle konuşmuyor, bana karşı ne hissettiğini söylemiyorsun. Beni üzmemek için konuşmamayı tercih ediyorsan da bu belirsizlik ve karmaşık mesajlar beni daha çok üzüyor. Konuşmayı erteleyerek benim sana olan zaafımı kullandığını düşünmeye başlıyorum. Bu da daha fazla kendimi güvensiz hissetmeme sebep oluyor.
  • Ve günlerdir aklımda olan tek soru: Ben bunları hak edecek ne yaptım?

0
0
0
Yorum Yaz