2. Mektup

2015-06-18 10:50:00
2. Mektup |  görsel 1

Bugün bunları okumadığını umarak yazdığımı farkettim. Okusan da okumamış gibi yapmak uzmanlık alanın nasıl olsa... Kaçınılmazı kaçınılır kılmak seninki. Eh ben de içimdekini söylemeden edemiyorum. İyi oluyor.

Sokaklar ıhlamur kokuyor günlerdir. Bu güzel koku yüzünden bu sevmediğim şehir bile daha yaşanabilir geliyor bana günlerdir. Hele bir de yağmur yağdığında, ıhlamur çayı demlenmiş gibi bir şölen var sokaklarda.

Seninle konuşmaya ihtiyacım var dediğimden beri fazla birşey değişmedi. Hala seninle konuşmaya ihtiyacım var. Acaba bir gün arayıp, benimle konuşmaya ihtiyacın vardı, akşam görüşelim diyecek misin? Ne konuşacağımı sanıyorsun diye çok merak ediyorum. Aslında hiçbir fikrin yok ama olduğunu sanıyorsun ve konudan kaçıyorsun. Oysa bambaşka derdim. Vardır elbet senin de kendine göre dertlerin, sebeplerin. Zorla olmuyor işte bazı şeyler. Üzülüyor yalnız insan. Daha bir yalnız hissediyor. Öksüz kalmış gibi...

Bugün kardeşimin ekşi sözlük’e girdiği bir yazıyı okudum. Ofisteyim ve ağlayacağım neredeyse... Dedemi yazmış, babanem hemen öldükten sonra dedemin halini. Garip olan şu ki dedemle hiç yakın olmadık ama her aklıma geldiğinde ağlamaklı oluyorum. Özlüyorum ikisini de ama dedemi daha çok sanki. Belki babanem öleli 14 yıl olduğundan artık çok özlemiyorum kimbilir. Yaşlılık korkutuyor sanırım beni. Bir gün babam beni uyandırmaya geldiğinde öpüp okşarken beni demişti “Siz ne zaman bu kadar büyüdünüz, biz ne zaman bu kadar yaşlandık”diye. Ve zor tutuyorum şu an gözyaşlarımı... Nekadar üzülüyorum yaşlandıklarına. Zamanı durdurmak istiyorum. Ben büyümek de istememiştim zaten. Hayat çok zor geliyor artık, çok yoruldum, artık birinin omuzuna yaslayıp başımı güvende hissetmek istiyorum ve dinlenmek...

Sabahın 10’unda nedir bu hüzün bilmiyorum. Kardeşimin yazısı hep bunlara sebep. Ihlamur ağaçları kokusunu hatırlamak lazım, mutlu olmak için... Senede sadece bir ay, tadını çıkarmak lazım.

Bir gün için de olsa kaçmıştın bir yere. Umarım güzel geçmiştir. Annen hastaydı, umarım o da daha iyidir. Soranlara selam olsun, Ramazan geldi, hayırlı uğurlu olsun. Tuttuğun oruç kabul olsun.

0
0
0
Yorum Yaz